Dnes je 1. duben 2023
svátek má Hugo

Obsah stránky

V pátek 2. 9. 2022 se konečně děti dočkaly a mohly si začít hrát na novém dětském hřišti.

Původní dětské hřiště bylo již v havarijním stavu a bylo nutné ho nahradit. Hřiště pocházelo z roku 2008, celkové náklady na výstavbu byly 280.000,-Kč s DPH, z toho 50% činila dotace z JMK. Všechny hrací prvky byly odstraněny včetně oplocení, zůstala jen pergola s posezením.

Na konci roku 2021 byla podána žádost o dotaci na Ministerstvu pro místní rozvoj – Podpora obnovy a rozvoje venkova – Podpora budování a obnovy aktivního a pasívního odpočinku. Tato dotace je určena na rozvoj pro obce do 3.000 obyvatel, zvýšit kvalitu jejich života zlepšit atraktivitu jejich prostoru. Vyhodnocení a zveřejnění žádostí proběhlo v měsíci červnu. Byla to pro nás radostná zpráva, že nám byla dotace přidělena. Z téměř 1000 žádostí bylo uspokojeno jen 193 žadatelů. Od Jihomoravského kraje získalo dotaci 15 obcí, v okrese Vyškov byla naše obec jediná.

Ve výběrovém řízení byla vybrána firma HRAS z Hranic na Moravě (projekty dětských hřišť tato firma realizovala i v okolních vesnicích např. v Orlovicích a Medlovicích). Celkové náklady činí 981.000,- Kč včetně DPH, z toho dotace MMR je 80% (785.000,-Kč). Hřiště bylo prodlouženo o 11 metrů, hlavním prvkem je velká čtyřvěžová sestava, kolotoč, velká houpačka s dvěma sedáky a hnízdem, dvě houpadla a pískoviště.

Práce započaly v polovině srpna, začátkem září proběhlo otevření atrakcí, bohužel u velké houpačky dodala firma jiný rozměr oproti projektu a musí ji celou vyměnit. Mělo by se tak stát v nejbližších dnech. Poté přijde na řadu dodělat oplocení.

Hřiště jsme se snažili vytvořit tak, aby bylo využitelné pro děti různého věku. Přejeme si, aby se tam dětem líbilo a prožily tam pěkné chvíle. Dalším přáním je, aby se hřišti vyhýbali vandalové a zůstalo krásné a funkční.

Děkuji všem, kteří se na realizaci projektu podíleli.

Dětské hřiště

Patička stránky